Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Lubniu

Projekt "Time capsule"

W roku szkolnym 2021/2022 siedemnastu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w międzynarodowym projekcie edukacyjnym na platformie e-twinning "Time capsule". W grupie projektowej znaleźli się: Marcelina Burtan, Olga Dorocka, Olga Druzgałą, Katarzyna Flaga, Dominika Juszczak, Ewa Klimas, Zuzanna Kolud, Oliwia Kołodziejczyk, Natalia Michalak, Zuzanna Pilch, Oliwia Rapacz, Zuzanna Sosin, Karolina Spórna, Maja Szlachetka, Amelia Tomczyk, Krzysztof Zagórski i Dominik Wygoda. Projekt powstał we współpracy z trzema szkołami europejskimi: IES Virrey Morcillo z Hiszpanii, 2ο Γυμνάσιο Ιωαννίνων Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης z Grecji oraz Gymnasium Georgianum z Niemiec. 

Głównym celem projektu było podniesienie kompetencji wśród uczniów w zakresie języka angielskiego jak również kompetencji osobistych, kulturowych i społecznych poprzez realizację szeregu działań angażujących uczniów i wspierających ich kreatywność i umiejętność zespołowego rozwiązywania  problemów. Projekt dotyczył kompetencji w zakresie rozumienia i tworzenia informacji, w zakresie wielojęzyczności, kompetencji osobistych, społecznych oraz w zakresie uczenia się, jak również kompetencji w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej. Projekt wpisywał się w podstawę programową z kilku przedmiotów: języka angielskiego poprzez realizację wszystkich celów kształcenia językowego; historii poprzez rozbudzanie zainteresowania przeszłością, która jest podstawą budowania szacunku dla innych narodów; wychowania fizycznego poprzez Kształtowanie umiejętności osobistych i społecznych sprzyjających całożyciowej aktywności fizycznej; geografii  poprzez podejmowanie konstruktywnej współpracy i rozwijanie umiejętności komunikowania się z innymi, jak również łączenie racjonalności naukowej z refleksją nad pięknem i harmonią świata przyrody oraz dziedzictwem kulturowym; informatyki poprzez  organizowanie, wyszukiwanie i udostępnianie informacji oraz posługiwania się aplikacjami komputerowymi jak również rozwijanie kompetencji społecznych, takich jak komunikacja i współpraca w grupie, w tym w środowiskach wirtualnych, udział w projektach zespołowych oraz zarządzanie projektami.

Harmonogram zakładał współpracę uczniów ze szkół partnerskich od października do maja przy realizacji kolejnych zadań. Na każdy miesiąc uczniowie mieli wyznaczone inne zadanie i określone ramy jego wykonania. Na sam początek przypomniano również o zasadach korzystania z internetu i ściągania różnych plików w zakładce: Netiquette and use of images.

W zad. 1 uczniowie zapoznawali się umieszczając krótką autoprezentację. W zad. 2 uczniowie  przeprowadzali krótki research na temat sportów mających korzenie w Europie. W zad. 3 uczniowie  w grupach międzynarodowych dyskutowali o różnych sportach oraz ich znaczeniu w kulturze oraz umieszczali ustną prezentację o wybranych sportach w formie video. Zad. 4 polegało na zrobieniu fotografii  dekoracji świątecznej w swojej miejscowości i umieszczeniu jej na stronie projektowej.  W zad.5 uczniowie zamieszczali zagadki o słynnych miejscach w Europie i próbowali odgadnąć co to za miejsce. W zad. 6 uczniowie stworzyli wspólny pokaz slajdów o wynalazkach europejskich. Zad. 7 było zabawą ( kahoot) dotyczącą wiedzy z poprzedniego zadania. Zad. 8 dotyczyło problemów społecznych. Finalnie w grupach międzynarodowych uczniowie przygotowali cyfrową kapsułę czasu zawierającą informacje o dzisiejszym świecie, które uznali za warte przekazania przyszłym pokoleniom. Nasz projekt spodobał się i Krajowe Biuro Programu eTwinning przyznało nam prestiżową Nagrodę Jakości za "kreatywność, innowacyjność i ciekawe rezultaty projektowe". 

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Styczeń 2025 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny: